Друкарські плати P-CAD

:: Меню ::

Головна
Загальні відомості про систему проектування друкарських плат P-CAD
Створення компонентів і менеджер бібліотек проекту
Графічний редактор P-CAD Schematic
Графічний редактор друкарських плат P-CAD PCB
Автоматичне трасування з'єднань
Англо-російські терміни в САПР друкарських плат
Основні файли P-CAD
Розширення імен файлів в системі P-CAD
Атрибути системи P-CAD
Бібліотек P-CAD
Умовне графічне позначення символу компоненту
Таблиця імен і умовних позначень отворів на ПП
Література

:: Друзі ::

1ps
Карта сайту

:: Статистика ::

каталог сайтів

 

 

 

 

 

4.2.1. Упаковка схеми на друкарську плату

Спочатку необхідно по команді Utils/load Netlist (мал. 4.13) завантажити файл списку з'єднань (розширення .net) друкарської плати (як створюється цей файл сформульовано в розділі 3 «Графічний редактор P-CAD Schematic»).

У діалоговому вікні використовуються наступні опції:

 • Netlist Filename - вибір імені файлу списку з'єднань на жорсткому диску. У списку Netlist Format перераховані імена форматів списку ланцюгів: Tango, Master Designer ALT (стандартний текстовий файл попередніх версій P-CAD для DOS що включає і список з'єднань) і текстовий файл P-CAD ASCII.

Мал. 4.13. Меню команди завантаження файлу з'єднань

Якщо вибраний останній формат, то стає доступною область Attribute Handling у якій задається режим обробки атрибутів:

 • Merge Attributes (Favor Netlist) - об'єднання атрибутів списку ланцюгів з поточними атрибутами ланцюгів проекту; пріоритет за атрибутами списку ланцюгів;
 • Merge Attributes (Favor Design) - об'єднання атрибутів списку ланцюгів з поточними атрибутами ланцюгів проекту; пріоритет за атрибутами ланцюгів проекту;
 • Replace Existing Attributes — заміна поточних атрибутів проекту на атрибути списку ланцюгів;
 • Ignore Netlist Attributes - ігнорування атрибутів списку ланцюгів;
 • Прапорець Optimize Nets — включає режим оптимізації довжин з'єднань шляхом «перестановки» логічно еквівалентних вентилів і контактів. Якщо цей режим вимкнений, то зв'язки проводяться в тому порядку, в якому вони записані в списку з'єднань. Прапорець рекомендується включити після впорядковування розміщення компонентів уручну або по команді Utils/optimize Nets;
 • Прапорець Reconnect Cooper — дозволяє підключати до ланцюгів схеми ділянки металізації, що є на платі. Якщо цей режим вимкнений, то екрани, що є на платі, розглядаються як вільні області;
 • Прапорець Check for Cooper Sharing - включає режим перевірки наявності помилок на платі з заздалегідь розміщеними компонентами і частиною заздалегідь проведених з'єднань. В результаті частина електричних з'єднань вважається вже от-трассированной або підлягає дотрассировке.
 • Прапорець Create Pseudo Pattern - допускає завантаження списку з'єднань, що містить посилання на компоненти, що не мають приєднаних корпусів (див. розділ 2 «Створення компонентів і менеджер бібліотек проекту»).

Якщо списки ланцюгів виконані у форматі P-CAD ASCII, то можливі два варіанти налаштування атрибутів ланцюгів. Налаштування класів ланцюгів проводиться в області Net Class and Rules Handling:

 • Replace Existing Net Classes — заміна існуючих класів ланцюгів проекту класами ланцюгів із списку ланцюгів;
 • Ignore Netlist Net Classes - ігнорувати існуючі класи ланцюгів.

Якщо вибраний формат Master Designer ALT, то стає доступним прапорець Xreference File, активізуючий кнопку Xref Filename для визначення багатолистового ALT-файла.

Як правило, схема упаковується на друкарську плату, на якій заздалегідь розміщені роз'єми і інші фіксовані компоненти (після виділення відповідних компонентів в діалоговому вікні Properties встановлюється прапорець Fixed) і прокладені деякі ланцюги.

Після завантаження команди Utils/load Netlist виводиться повідомлення (мал. 4.14) про необхідність дотримувати наступні обмеження:

 • компоненти із співпадаючими на платі і схемі позиційними позначеннями (Refdes) повинні мати однаковий тип корпусу (Турі). Інакше упаковка схеми не проводиться;
 • всі компоненти, встановлені на плату перед упаковкою, але що не входять в список з'єднань, будуть збережені;
 • на друкарську плату переносяться всі компоненти із списку з'єднань, які заздалегідь не були встановлені на плату;
 • заздалегідь прокладені електричні зв'язки, але відсутні в списку з'єднань, будуть видалені (оновлюється вся інформація про електричні ланцюги). Проте всі заздалегідь прокладені провідники, присутні в списку з'єднань, будуть збережені;

Мал. 4.14. Повідомлення про завантаження списку з'єднань на плату, що має заздалегідь встановлені компоненти і проведені зв'язки

 • після виконання команди не можна відновити первинний вид друкарської плати із заздалегідь розміщеними компонентами, тому її рекомендується зберегти в окремому файлі.

Після натиснення на кнопку Yes завантажувані компоненти проекту розміщуються над верхньою межею друкарської плати (якщо вже розміщена заготівка друкарської плати). Якщо ж немає заготівки друкарської плати, то всі компоненти розміщуються в лівому нижньому кутку робочого простору проекту. При цьому на екрані відображаються прямі лінії ще не проведених електричних зв'язків.

При установці курсора (не натискаючи ліву кнопку миші) на об'єкт розміщення з'являється інформація про позиційне позначення компоненту, його тип і значення атрибуту компоненту, а для електричного ланцюга — її номер (ім'я) і імена компонентів і їх контактів, які ланцюг сполучає.

По команді Library/setup можна проглянути перелік відкритих бібліотек.

Тепер можна розміщувати компоненти схеми в контурі друкарської плати.

 


:: Реклама ::

-

Купить дизайн-радиаторы украина смотри здесь. +

 

:: Посилання ::

занятия вокалом с детьми


 

 

 


Copyright © Kivik, 2010